Dla rodziców

List Otwarty do każdego Rodzica

Zdecydowałem się napisać do Państwa po pewnej długiej wieczornej rozmowie z moimi własnymi rodzicami. Wspominaliśmy wtedy czas, kiedy zdecydowaliśmy o moim wyjeździe na studia do Australii.

Doskonale pamiętam jak bardzo się martwili. Jakby nie było odległość z Polski do Australii jest niemała. Przede wszystkim obawiali się tego, że nie będą mogli mi pomóc w razie kłopotów. To bardzo ważne, żeby studenci nie zostali sami jak palec.

Mimo swoich rozterek, rodzice wsparli mnie w tym, abym spełnił swoje marzenie. I za to będę im zawsze wdzięczny.

Australia to jeden z najlepszych ośrodków edukacyjnych na świecie. Tamtejsze uczelnie wyższe zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach razem z amerykańskimi, brytyjskimi i chińskimi instytucjami. Warto zauważyć też, że podejście dydaktyczne we wszystkich australijskich szkołach jest nastawione na otworzenie umysłu studenta. Tak, aby nie uczył sie tylko poprzez zapamiętywanie, ale też aktywną współpracę z innymi, wycieczki edukacyjne i krytyczne myślenie. Słowem, aby zdobył umiejętności niezbędne do tego, aby wieść szczęśliwe życie, pełne sukcesów.

We współczesnym świecie ważne jest, aby otworzyć się na społeczności, czy społeczeństwa multikulturowe. Dla pokolenia naszych dzieci niezbędnym jest, aby wiedziały jak żyć w zgodzie ze wszystkimi. Spotykamy przedstawicieli innych kultur na ulicy, w domu, w pracy – nieważne gdzie się znajdziemy. Australia jest idealnym miejscem na poszerzenie horyzontów i zrozumienie dzisiejszej rzeczywistości, jako że gości u siebie ponad 600 000 międzynarodowych studentów.

Przed każdym absolwentem australijskiej szkoły, otwiera się wiele możliwości. Zarówno na rynku pracy, jak i w życiu. Pomagając swoim dzieciom w wyjeździe na studia do Australii, dają Państwo im najlepszy prezent. Przyszłość. A ja zrobię co w mojej mocy, aby Państwa pociechy nigdy nie zostały same jak palec.

George Lipinski

Założyciel MeStudent

Podziel się przesłaniem z Rodziną i Znajomymi:

Porozmawiajmy!

Poznaj jednego z naszych lokalnych Brand Ambasadorów i dowiedz się wszystkiego czego potrzebujesz