Szukanie pracy w Australii w Polsce

Było to mniej więcej pół roku temu kiedy zapytałem polską społeczność jak znaleźć pracę nie będąć w Australii. Niestety to co usłyszałem… nie było z pewnością motywujące. Poniżej pewne przykłady… “Strata czasu”, “Nie ma opcji”, “Australijczycy mają problem ze znalezieniem pracy, więc dlaczego akurat… ty?”. Oczywiście nie brzmi to jak wsparcie, bardziej bym powiedział, że to bardzo zniechęcające podejście.

Ludzie mają różne doświadczenie oraz różną osobowość. Pomyślałem zresztą, nawet jeżeli znalezienie pracy w Australii będąć w Polsce będzie problemem, to i tak skorzystam na tym tworząc nowe kontakty czy też nawiązując kontakt z wpływowymi ludźmi. Napisałem resume oraz zawarłem australijski adres (nie mieszkasz jeszcze w Australii? – zapytaj kolegę!). Przeprowadziłem wiele rozmów z ludźmi z Australii poprzez linkedin. Dodatkowo wysłałem wiele bezpośrednich wiadomości do rekruterów. 

W końcu skontaktowała się ze mną firma, w której obecnie pracuje. Byli zainteresowani moją kandydaturą, ja natomiast byłem bardzo poekscytowany. Miałem dwie rozmowy kwalifikacyjne na skype – przez około dwie godziny. Moja aplikacja, moje doświadczenie oraz wrażenie zostało zaakceptowane. Teraz wiem, że wszystko jest możliwe, każda osoba jest inna. Nie zniechęcaj się kiedy ktoś Cię zniechęca… po prostu ucz się na błedach innych!